Surpriza in optimile de finala a Cupei Romaniei

Seniori

Miercuri au avut loc partidele din cadrul optimilor de finala a Cupei Romaniei. Surpriza s-a produs la Gugesti, acolo unde echipa locala a eliminat cistigatoarea fazei judetene in sezonul precedent, FC Panciu. Gazdele s-au impus cu scorul de 4-2. Partida dintre Trotusul Ruginesti si FCM Adjud nu -a disputat, gazdele neasigurind asistenta medicala. Nicio echipa din Liga Grafit Decor nu s-a calificat pana acum in faza sferturilor, singura speranta fiind Victoria Vinatori, care va juca vineri cu Unirea Tifesti. Cea mai buna evolutie dintre echipele din Liga Grafit Decor a avut-o Viitorul Virtescoiu. Echipa condusa de Viorel Mirza a jucat in zece oameni pana in minutul 70, moment in care s-a prezentat la stadion si al 11-lea jucator. Gazdele au oferit o replica foarte buna ocupantei locului trei in Superliga Altdorf Tehnik, AS Suraia, care s-a impus cu 3-2. Vointa Odobesti a cistigat derby-ul rundei, dupa ce s-a impus cu 2-0, in deplasare cu Soimii Mircesti. Scorul etapei l-a realizat Euromania Dumbraveni, in deplasare, la Cotesti.

jaristea2Rezultatele meciurilor din turul II al Cupei Romaniei – 8 aprilie orele 17.00

UPDATE
Victoria Vinatori singura echipa din Liga Grafit Decor, ramasa in Cupa Romaniei
1. Victoria Vinatori – Unirea Tifesti 2-1 (0-1) – meci disputat vineri la Mircesti