Omologare rezultate sezonul 2014-2015

Stiri

Asociatia Judeteana de Fotbal Vrancea a omologat rezultatele sezonului 2014-2015 in campionatele judetene organizate:
Astfel, in urma desfasurarii partidelor din sezonul 2014/2015 ierarhiile finale au fost urmatoarele:
Sperliga Altdorf Tehnik
1. FC Panciu
2. Euromania Dumbraveni
3. Vointa Odobesti
4. Victoria Gugesti
5. Unirea Tifesti
6. Vointa Cirligele
7. FCM Adjud
8. AS Cimpineanca
9. AS Suraia – s-a retras din campionat
10. Selena Jaristea – s-a retras din campionat
Cistigatoarea Superligii Altdorf Tehnik: FC Panciu
panciu
Liga Grafit Decor

1. Soimii International Mircesti
2. Tractorul Nanesti
3. Vointa Slobozia Ciorasti
4. Victoria Vinatori
5. Viitorul Virtescoiu
6. ASS Victoria Pufesti
7. Podgoria Cotesti
8. Dinamo Tataranu
9. Unirea Milcovul
10. Vointa Rastoaca
11. Trotusul Ruginesti
12. Viitorul Biliesti – a fost exclusa din campionat
13. Flacara Urechesti – a fost exclusa din campionat
Cistigatoare Liga Grafit Décor – Soimii International Mircesti
mircesti
Juniori A1:
1.Euromania Dumbraveni
2.Vointa Odobesti
3.Vointa Cirligele
4.Victoria Gugesti
5. AS Cimpineanca
Cistigatoarea campionatului: Euromania Dumbraveni
Juniori B 1:
1. FCM Adjud
2. FC Unirea Focsani
3. Unirea Tifesti
4. Podgoria Cotesti
5. Selena Jaristea
Cistigatoarea campionatului: FCM Adjud
Juniori C:
1. LPS Focsani
2. AS Suraia
3.CFT Juventus Focsani
4. Junior Gugesti
5. FC Panciu
6. Viitorul Focsani
Cistigatoarea campionatului: LPS Focsani

Juniori D:
1. CSM Focsani
2. Junior Gugesti
3. CSM 2 Focsani
4. Viitorul Focsani
5. Steaua Marasesti
6. Vointa Odobesti
7. ASS Vulturu
8. Sporting Focsani
Cistigatoarea campionatului: CSM Focsani
campioane judetene
Juniori E:
1. CSM Focsani
2 Progresul Focsani
3. Prosport Focsani
4. CSM 2 Focsani
5. Prosport 2 Focsani
6. Vointa Odobesti
7. Galactic Focsani
8. Prosport 3 Focsani
Cistigatoarea campionatului: CSM Focsani
Memorialul Gheorghe Ola
1. Prosport Focsani
2. CSM Focsani
3. Prosport 2 Focsani
4. Progresul Focsani
5. Galactic Focsani
Cistigatoarea campionatului: Prosport Focsani
Memorialul Gheorghe Ene
1. CSM Focsani
2. Prosport Focsani
3. CSM 2 Focsani
4. CSM 3 Focsani
Cistigatoarea campionatului: CSM Focsani