Euromania Dumbraveni a cistigat Cupa Romaniei, dar si Superliga Altdorf Tehnik

Seniori

fotbal frf (5)Finala Cupei României, faza judeteana, a opus echipele Euromania Dumbraveni si ACS Odobesti. La final, echipa din Dumbraveni s-a impus cu 7-4, dupa ce odobestenii au condus cu 3-0. ACS Odobesti a inceput excelent partida si a condus dupa jumatate de ora cu 3-0. Mai mult, odobestenii au avut ocazia sa duca scorul la 4-0, dar Chirita, desemnat jucatorul finalei, a trimis in bara dupa ce a driblat portarul advers. Euromania Dumbraveni a intrat  la cabine cu un deficit de doua goluri dupa ce Stanciu a transformat un penalty in ultimul minut al primei reprize. Dumbraveniul a egalat apoi dupa doua goluri marcate in primul sfert de ora al reprizei secunde. Odobestenii au intrat din nou in avantaj, dar finalul le-a apartinut celor din Dumbraveni care au intors rezultatul, marcind de inca patru ori.

fotbal frf (2)Partida a fost condusa de o brigada formata din Mihai Gica, Ionut Paraschiv si Cristi Voicu. Pentru primii doi a fost meciul de retragere din activitate. Fosti arbitri de liga a treia, Mihai si Paraschiv au incheiat o frumoasa cariera in arbitraj. Acestia au primit diplome si buchete de flori din partea AJF Vrancea, fiind totodata felicitati de presedintele FRF, Razvan Burleanu. Euromania Dumbraveni a reusit sa faca eventul in sezonul 2015/2016, urmind sa reprezinte judetul atit la barajul de promovare in liga a treia, dar si in turul intii al fazei nationale din Cupa Romaniei.