Tractorul Nanesti a cistigat Liga Grafit Decor

Seniori

1Echipa Tractorul Nanesti a cistigat Liga Grafit Decor dupa ce a invins in finala pe Viitorul Homocea. Partida a avut loc vineri seara pe stadionul comunal din Mircesti si s-a incheiat cu victoria celor de la Tractorul Nanesti cu scorul de 2-1. Echipa condusa de Ionel Hirlau a deschis scorul la prima faza de atac din meci si a condus la pauza cu scorul de 1-0. Viitorul Homocea a reusit sa egaleze in minutul 63, dupa o lovitura libera de la 20 de metri. Golul victoriei a fost marcat in minutul 79, dintr-o lovitura de la 11 metri. La final, presedintele AJF Vrancea, Dan Dumitru, a premiat cele doua echipe cu diplome, cupe, medalii si mingi. Partida s-a desfasurat in limitele sportivitatii, cele doua formatii oferind un frumos spectacol sportiv. Acestea si-au dat mina la final si s-au felicitat reciproc pentru performanta de a ajunge in aceasta finala. Nici macar ploaia, cazuta in ultimele zece minute ale jocului, dar si la festivitatea de premiere, nu a stricat un frumos spectacol sportiv. AJF Vrancea tine sa multumeasca clubului Soimii Mircesti si sponsorului competitiei, Cristi Petrea, pentru buna colaborare la organizarea finalei.