Programul Cupei Prieteniei la fotbal

Stiri

1Selectionata arbitrilor vranceni joaca sambata la cea mai importanta competitie organizata de Comisia Centrala a Arbitrilor, în colaborare cu Asociatia Judeteana de Fotbal Buzau. Selectionata Vrancei va participa la Cupa Prietenia, competitie ce se va disputa în Sala Sporturilor din Buzau. Primul meci al arbitrilor vranceni va avea loc sambata in compania echipei gazda, cu incepere de la ora 9.00. Vrincenii vor juca al doilea joc in companaia celor de la Brasov 2, de la ora 10.40. Meciul de gala din cadrul turneului are printre protagonisti fostii jucatori ai echipei nationale a Romaniei din Generatia de Aur. Cina  festiva  are  loc  la  Hotel Pietroasa sambata seara incepand  cu  ora 20.00. Lotul formatiei vrancene este format din urmatorii arbitri sau observatori: Danilete Iorga, Octavian Bucataru, Marius Stoica, Cristi Voicu, Dorinel Meirosu, Cosmin Milea, Iulian Iacob, Ionut Grigore, Elvis Ilas, Sorin Bîrzan, Dan Chiriac, Florin Tudosa, Madalin Andreevici si George Dumitru.

Grupele competitiei:

BRASOV 2 , BUZAU , VRANCEA

ILFOV , ARGES , BOTOSANI , TELEORMAN

BRAILA , BRASOV 1 , DIMBOVITA

GALATI , PRAHOVA , BUCURESTI

Cu  exceptia  a  patru  jocuri , toate  meciurile  se  desfasoara  in  Sala Sporturilor “Romeo Iamandi” din Buzau , dupa  urmatorul  program :

Vineri 16.12.2016

Ora 14.30  Braila – Brasov 1

Ora 15.20  Ilfov – Arges

Ora 16.10  Botosani – Teleorman

Ora 17.00  Galati – Bucuresti

Ora 17.50  Buzau – Brasov 2

Ora  18.40 Dimbovita – Braila

Ora  19.30 Arges – Botosani

2Sambata 17.12.2016 , Sala Sporturilor “Romeo Iamandi”

Ora 09.00 Vrancea – Buzau

Ora 09.50 Brasov 1 – Dimbovita

Ora 10.40 Vrancea – Brasov 2

Ora 11.30 lfov – Botosani

Sambata 17.12.2016 , Sala LPS  Buzau

Ora 09.00 Ilfov – Teleorman

Ora 09.50 Prahova – Galati

Ora 10.40 Arges – Teleorman

Ora 11.30 Prahova – Bucuresti

Sferturi  de  finala

Ora  12.10  L1GR3 – L2GR1

Ora  13.00  L2GR3 – L1GR1

Ora  13.50  L1GR2 –  L2GR4

Ora  14.40  L2GR2 – L1GR4

Semifinale

Ora 15.30  Semifinala 1    Sfert 1-Sfert 3

Ora  16.20 Semifinala 2   Sfert 2 – Sfert 4

Meci de Gala: Ora  17.10 FRF – AJF

Ora 18.00  Finala