FC Panciu – Mausolelul Mărășești, finala Cupei României

Seniori Stiri

Mausolelul Mărășești este a doua finalistă a fazei județene a Cupei României. Echipa pregătită de Romeo Drăgan s-a impus joi seara, la Bordeasca, în fața echipei locale, Victoria, cu scorul de 6-3. Meciul s-a jucat în nocturnă. Liderul Superligii Altdorf Tehnik a condus cu 3-0 la pauză și meciul părea deja încheiat. Gazdele au revenit în startul reprizei secunde și au marcat de două ori într-un minut. Au avut chiar ocazia de a egala. Mărășeștiul a marcat apoi de încă trei ori, omul meciului fiind atacantul Ciprian Dumitriu. Gazdele au punctate pe final dintr-o lovitură de pedeapsă. Finala Cupei României va opune FC Panciu și Mausoleul Mărășești. Data și locul de disputare vor fi stabilite ulterior.