CSM Focsani 2007 joaca mansa retur a barajului de promovare in liga a treia

Echipa de fotbal CSM Focşani 2007 va susţine sâmbătă cel mai important meci din acest sezon, manşa retur a barajului de promovare în liga a treia. CSM Focsani va intilni pe Teiul Poiana Teiului. Primul 11 al focşănenilor ar putea arăta astfel: Lazăr – Tîrcă, Beşa, Parlac, Mihai – Manu, D.Popa, Negoescu, Lupu – Predoiu, Pasăre. Din păcate, nici la acest joc antrenorii Vasile Burgă şi Adrian Toma nu vor putea conta pe serviciile căpitanului de echipă. Emilian Chivu s-a accidentat la ultimul antrenament înainte de manşa tur a barajului şi nu a intrat pe teren nici în jocul de la Bicaz. În tur, focşănenii au dominat prima repriză şi au deschis scorul prin Pasăre în minutul 30. Repriza a doua le-a aparţinut gazdelor, care au egalat prin Severin în minutul 76. Remus Popa a adus victoria focşănenilor cu cinci minute înainte de final, cu un şut din mijlocul careului. Scorul final a fost 2-1 pentru CSM Focsani 2007. Intrarea la meciul de sămbătă este liberă, astfel încât în tribune sunt aşteptaţi mulţi fani ai formaţiei focşănene.  In pauza meciului, AJF Vrancea a pregatit un concurs surpriza. Partida retur are loc sâmbătă, de la ora 17.30, pe stadionul „Milcovul” din Focşani.