Indoor Zone Cup, festivalul fotbalului juvenil la grupa 2004

Duminica, la Focsani, in cadrul primei editii a Indoor Zone Cup, s-au intrecut opt echipe formate din copiii nascuti in 2004. Echipele participante au fost: Steaua Dunarii Galati, Otelul Galati, CSM Focsani, Progresul Focsani, Young Stars Panciu, Stars Braila si LPS Buzau. Dupa disputarea partidelor din sferturile de finala, CSM Focsani, Otelul Galati, Progresul Focsani si Young Stars Panciu s-au califcat in semifinale. Cel mai frumos meci al turneului a fost cel dintre CSM Focs indoorani si Otelul, din semifinale. Galatenii au condus cu 1-0, dar Teodor Donciu a egalat cu trei minute inainte de final. Otelul s-a impus cu 3-1 la penalty-uri. O evolutie excelenta a avut Progresul Focsani. Formatia pregatita de Mihaita Alexandru a invins cu 2-0 pe Steaua Dunarii Galati si cu 4-0 pe Young Stars Panciu si a jucat finala cu Otelul Galati, pierduta cu scorul de 1-0. Focsanenii au ratat si o lovitura de la sapte metri in finalul jocului. Pe podium a urcat si CSM Focsani care a invins in finala mica pe Young Stars Panciu, scor 11-0. Federatia Romana de Fotbal a oferit mingi echipelor participante, dar si echipament sportiv echipelor castigatoare. Asociatia Judeteana de Fotbal Vrancea a oferit primelor doua clasate trofee. Otelul si Progresul au primit trofeele pentru pozitiile 1 si 2. De asemenea, AJF Vrancea a oferit premiile pentru cel mai tehnic jucator (diploma si set de aparatori), cel mai bun portar (diploma si o pereche de manusi) si golgheter (diploma si set de aparatori). A primit diploma pentru cel mai tinar jucator participant Alexandru Corbea – YS Panciu. Au fost acordate diplome de participare celor opt echipe. AJF Vrancea a acordat si dulciuri copiilor care au participat la aceasta adevarata sarbatoare a fotbalului juvenil ce s-a desfasurat la Sala Polivalenta din Focsani