Fii alături de noi

Știri

Inizio Focșani a câștigat Superliga Vrancei

Duminică au avut loc finalele Superligii Vrancei. Finala mică s-a desfășurat pe stadionul Măgura din Jariștea și a opus Siretul Suraia și FC Panciu. Victoria a revenit la final cu scorul de 5-3 celor din Panciu. Cele două formații au primit la final, din partea AJF Vrancea, cupe, medalii, diplome și mingi. Finala mare s-a desfășurat pe stadionul comunal din Gugești. În ciuda vremii nefavorabile, cele două echipe, Inizio Focșani și CSC Dumbrăveni au oferit un meci foarte frumos, cu un final cu mult suspans. Târcă a deschis scorul pentru CSC Dumbrăveni, dar Inizio a întors rezultatul după reușitele lui Tinică și Lupu. Înainte de pauză Șotârcă a egalat din penalty. Remus Popa a reușit golul victoriei în minutul 70, dar suspansul a fost până la final după ce echipa din Dumbrăveni a ratat un penalty, prin Potorac, în minutele de prelungire. Președintele AJF Vrancea, Dan Dumitru și cei doi vicepreședinți, George Potârniche și Florin Tudosă au premiat cele două echipe. Inizio a îmbrăcat tricourile de campioni. Ambele echipe au primit cupe, medali, diplome și mingi. Inizio Focșani va reprezenta județul Vrancea în prima fază națională a Cupei României.