Știri

Victoria Gugești a pierdut prima manșă a barajului de promovare în liga a treia

Published on

Campioana Superligii Vrancei, Victoria Gugești, a pierdut prima manșă a barajului de promovare în liga a treia. Gugeștenii au cedat cu 4-1 meciul disputat pe teren propriu în fața celor de la Axiopolis  Cernavodă. Partida s-a desfășurat pe stadionul comunal din Gugești în fața unor tribune pline până la refuz. Oaspeții au avut la rândul lor o galerie numeroasă. Prima repriză s-a desfășurat pe o căldură sufocantă, în timp ce actul secund a avut loc pe o ploaie torențială. Constănțenii au condus la pauză cu 1-0 și  au majorat avantajul dintr-o lovitură de pedeapsă, imediat după reluare. Răzvan Crăciun a adus speranțe în tabăra gazdelor cu un gol marcat de la marginea careului de 16 metri, dar pe final oapseții au punctat de două ori. Returul barajului de promovare în liga a treia va avea loc pe 24 iunie, de la ora 17.30, pe stadionul Trust din Cernavodă.