Fii alături de noi

Știri

CSM Adjud 1946 a câștigat Cupa României și a realizat eventul

Echipa de fotbal CSM Adjud 1946 a câștigat finala Cupei României, după ce a învins pe Victoria Gugești, scor 4-2, după prelungiri. Golurile au fost marcate de Ionuț Manu, Antal, Padovei 2- Lupu, Dascălu. Partida a avut loc pe stadionul Milcovul din Focșani, iar la finalul timpului regulamentar scorul a fost egal, 2-2.

La pauza meciului a a avut loc premierea campioanelor de juniori din Vrancea efectuată de președintele Consiliul Județean Vrancea-Ionel Cel Mare și președintele AJF Vrancea, Dan Dumitru. Campioanele județului sunt: Victoria Gugești- A1, Prosport Focșani-B1, LPS Focșani-C, Estera Țifești-Feminin U11 și U13. Acestea au primit cupe, medalii, diplome, tricouri și mingi. La final a fost premiat golgheterul Superligii Vrancei – Cosmin Pasăre, jucătorul finalei – Alin Dascălu, dar și finalistele Cupei și campioana Superligii Vrancei, CSM Adjud 1946.

Premierile fac parte din Proiectul Dezvoltarea fotbalului din județul Vrancea, proiect derulat AJF Vrancea cu sprijinul Consiliului Județean Vrancea.